top of page

Marketing emocji - co to takiego?

Marketing emocji to strategia marketingowa, która wykorzystuje emocje w celu zachęcenia konsumentów do zakupu produktu lub usługi. Emocje są potężnym narzędziem marketingowym, ponieważ mogą skłonić konsumenta do podjęcia decyzji zakupowej. Strategia ta jest coraz częściej stosowana w biznesie, ponieważ pozwala na dotarcie do różnych grup docelowych oraz wykorzystanie ich silnych uczuć.
Polega on na tworzeniu treści, które wywołują określone emocje u odbiorców. Może to być zarówno pozytywne, jak i negatywne uczucia. Strategia ta wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia, takie jak reklamy, filmy, przekazy w mediach społecznościowych czy też wpisy blogowe. Wszystko to po to, by wywołać określone reakcje i skłonić konsumenta do podjęcia świadomej decyzji zakupowej.


Marketing emocji może być skuteczny, jeśli wykorzystuje się prawidłowo. Ważne jest, aby zrozumieć potrzeby i uczucia konsumenta, by móc skutecznie wykorzystać emocje do zachęcenia go do zakupu. Osoby odpowiedzialne za tworzenie strategii muszą być też świadome tego, że niewłaściwe wykorzystanie emocji może wywołać odwrotny skutek i skłonić konsumentów do unikania danego produktu. Marketing emocji jest przede wszystkim skutecznym narzędziem do zwiększania sprzedaży i zaspokojenia potrzeb konsumentów. Jednak ważne jest, aby strategia ta była właściwie wykorzystana, aby mogła odnieść sukces. Osoby tworzące strategię powinny zrozumieć potrzeby i uczucia konsumentów, aby móc skutecznie wykorzystać emocje do zachęcenia ich do zakupu produktu lub usługi.Emotional marketing to skuteczna technika marketingowa, która mobilizuje ludzi do podejmowania określonych działań i osiągania jak najlepszych rezultatów w biznesie. Co więcej? Marketing emocjonalny to zamierzone użycie perswazyjnych komunikatów, które wykorzystują ludzkie emocje. W celu zbudowania głębokiej więzi z Klientami, aby osiągnąć oczekiwany rezultat! Duża część decyzji podejmowanych podczas zakupów różnorodnego rodzaju towarów i usług opiera się na emocjach i tworzeniu emocjonalnego związku z konsumentem. W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować znaczną zmianę podejścia do kwestii kupna – sprzedaży ze względu na łatwość dostępu do informacji. Dziś bardziej sprawia to wrażenie sytuacji, w której nie są już kupowane lub sprzedawane same tylko produkty lub usługi, ale raczej wrażenia. Kupujemy emocje.


Tworząc wiadomość dla potencjalnych klientów, można wykorzystać uczucia takie jak:

  • Strach – delikatnie zaznaczając np. krótki czas obowiązywania promocji,

  • Radość – uśmiech i zadowolenie odbiorcy to klucz do sukcesu. Zdobądź zaufanie dużego grona klientów pozwalając być im sobą,

  • Inspiracja – właściwa motywacja do działania ułatwia podjęcie decyzji,

  • Ciekawość – wzbudź pożądanie, oczekiwanie i napięcie dzięki np. regularnie prowadzonym profilom w mediach społecznościowych. Pozostań w kontakcie z oddanymi klientami.

Wykorzystaj moc marketingu drzemiącą w emocjach i spraw, by Twoje treści w Internecie angażowały, interesowały i motywowały także do kupna.

Proponuję Ci bezpłatną 30-minutową konsultację strategiczną. Nie zmarnuj szansy, zapisz się na poradę i rozkręć swój biznes w Internecie!Cyfrowy strateg i badacz

Martyna Kostrzewska

171 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Agencja Marketingowa Szczecin
bottom of page