top of page

Twoja firma potrzebuje Reelsów!

Instagram Reels, to funkcja na Instagramie umożliwiająca tworzenie rolek, czyli krótkich (15-60 sekundowych) filmików. Powstały w odpowiedzi na cieszącego się ostatnio dużą popularnością Tik Toka, ale dają o wiele więcej możliwości. Dowiedz czemu Twoja firma ich potrzebuje!

Rolki, mylone czasami z InstaStories, w odróżnieniu od zdjęć, które są widoczne tylko dla osób obserwujących profil, kierowane są do wszystkich użytkowników Instagrama. Jako stosunkowo nowa funkcja (wprowadzona w 2021 roku) już na początku daje znaczną przewagę, ponieważ algorytm Instagrama faworyzuje użytkowników korzystających z najnowszych funkcji. Zdarza się nawet, że użytkownicy publikujący swoje pierwsze rolki zyskują większą publiczność niż inne profile. Szeroki wybór dostępnych możliwości produkcji i dodatkowych efektów zachęca do tworzenia atrakcyjnych wizualnie i jakościowych materiałów, co ma bardzo duży wpływ na zasięg udostępnionych filmików. Algorytm w dużym stopniu zależy od wcześniejszych interakcji z odbiorcami, ale bierze też pod uwagę popularność użytych w filmach efektów i muzyki.

Krótka forma wymusza udostępnianie najważniejszych treści, czyli zazwyczaj tych najbardziej wartościowych. W świecie gdy życie codzienne nabiera tempa i nie ma czasu na poświęcanie reklamom dłuższej uwagi, coraz popularniejsze stają się właśnie filmy video. W kilku sekundach można przekazać wszystkie niezbędne informacje i w dodatku oprawić je w atrakcyjną formę wizualną. Dodatkowo jeżeli zależy Ci, aby Twoje produkty lub usługi dotarły do młodszych użytkowników, to Reels są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, bo to właśnie treści wideo są najbardziej atrakcyjne dla tej grupy ludzi. Jeśli są dobrze zrobione i zyskają odpowiednio duże zainteresowanie, mogą dotrzeć do naprawdę dużej grupy ludzi! Daje to niesamowitą szansę na zwiększenie liczby odbiorców strony. Odpowiednio użyte, są cennym narzędziem do budowania rozpoznawalności marki. Dodatkowo w odróżnieniu od Stories, nie znikają po 24 godzinach, ale zostają trwale na profilu.
Wykorzystując Reelsy, przyciągamy uwagę klientów, ale też budujemy pozytywny wizerunek firmy jako nowoczesnej i podążającej za aktualnymi trendami. Aby Twoje konto było popularne, musisz aktywnie je prowadzić i wykorzystywać wszystkie możliwości! Do dzieła!


Proponuję Ci bezpłatną 30-minutową konsultację strategiczną. Nie zmarnuj szansy, zapisz się na poradę i rozkręć swój biznes w Internecie!Cyfrowy strateg i badacz

Martyna Kostrzewska

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


Agencja Marketingowa Szczecin
bottom of page