top of page

Jakie kanały w mediach społecznościowych będą idealne dla Twojej firmy?

Które kanały w social mediach będą najlepsze do promocji Twojej firmy?

Mimo ogromnego wyboru platform społecznościowych, nie istnieje ta jedna na tyle uniwersalna, żeby sprawdziła się w każdej branży. Każda ma nieco inne grono użytkowników, inne są też zamieszczane treści.


Dlatego zanim rozpoczniesz reklamowanie swojej firmy w mediach społecznościowych, warto zastanowić się przez chwilę i zadać sobie kilka prostych pytań:

1. Do jakich odbiorców chcesz trafić? W jakim są wieku? Raczej mężczyźni, czy kobiety? Co chcesz im zaoferować?

2. Jakie treści/produkty oferuję i do którego kanału najbardziej będą one pasować?

3. Z jakich kanałów korzysta Twoja konkurencja?

4. Jakie są Twoje cele i budżet


Jeżeli dobrze się zastanowisz nad powyższymi kwestiami, to już pierwszy krok do sukcesu. Pamiętaj, że social media stanowią narzędzie umożliwiające realizację Twoich celów marketingowych. I wykorzystaj je z głową. Zakładanie na siłę profilu na platformie, która jest akurat popularna nie zawsze jest dobrym pomysłem.
Przeanalizujmy zatem najczęściej używane obecnie media społecznościowe:

1. Facebook – mówi się czasami, że „jak nie ma Cię na Fejsie, to nie istniejesz”. I jest w tym sporo prawdy, bo jest to kanał posiadający zdecydowanie najwięcej zarejestrowanych użytkowników i firm. Są tutaj użytkownicy właściwie wszystkich grup wiekowych i społecznych. Posiada zaawansowane funkcje umożliwiające prowadzenie kampanii reklamowych, co jest dużym plusem, ale.. wśród takiej konkurencji ciężko się wybić bez odpowiedniej wiedzy i inwestycji finansowej.

2. Instagram – razem z Facebookiem i YouTube jest w czołówce najbardziej popularnych serwisów społecznościowych. Jest idealny do publikowania treści wizualnych, zarówno zdjęć jak i video. Sprawdzi się zatem w branży beauty, modowej, artystycznej, rękodzielniczej i wielu innych.

3. YouTube – dominująca tematyka filmów na tym kanale to muzyka, filmy, gry i wszelkiej maści rozrywka, ale jest tez idealny do promowania materiałów edukacyjnych, relacji czy tutoriali. Dodatkowo filmy z YouTube wyświetlają się bezpośrednio w wyszukiwarce Google, co daje ogromną szansę na dotarcie do nowych odbiorców.

4. TikTok – nowe, ale bardzo dynamicznie rozwijające się medium, zwłaszcza wśród młodych użytkowników.

5. Twitter – charakter tej platformy sprawia, że jest to idealne miejsce dla dynamicznych, szybko zmieniających się biznesów, dzięki możliwości dzielenia się informacjami i nowinkami czy zamieszczanie ogłoszeń.

6. Pinterest – serwis, podobnie jak Instagram, przeznaczony jest do zamieszczania wizualnych treści. Przeważa tematyka kulinarna, modowa, beauty czy lifestyle. Wielu użytkowników szuka tu inspiracji.

Podsumowując, dobrze jest zrobić gruntowne rozeznanie wśród popularnych portali społecznościowych i wybrać te, które korzystnie wpłyną na Twój wizerunek i dadzą możliwość dotarcia do odpowiedniego grona odbiorców. Lepiej jest również skupić się na jednym medium, ale robić to dobrze, niż prowadzić kilka profili po łebkach. Zastanów się więc dobrze i… działaj! ;)


Proponuję Ci bezpłatną 30-minutową konsultację strategiczną. Nie zmarnuj szansy, zapisz się na poradę i rozkręć swój biznes w Internecie!Cyfrowy strateg i badacz

Martyna Kostrzewska

47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Agencja Marketingowa Szczecin
bottom of page