top of page

Dlaczego wizerunek w sieci jest taki ważny dla Twojej firmy?

Budowanie wizerunku w sieci to obecnie konieczne działanie, by wyróżnić się wśród konkurencji i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Ludzie zazwyczaj potrzebują pierwszych kilku sekund, żeby wyrobić sobie o czymś zupełnie pierwszą opinię. Na czym polega świadome budowanie wizerunku w Internecie? Podpowiadam!


Wizerunek, czyli w jaki sposób jesteś obecny w świadomości konsumentów, jak Cię postrzegają, co o Tobie myślą. To wszelkie wizualne skojarzenia z marką oraz odczucia, wyobrażenia i oczekiwania w stosunku do niej. Aby wytworzyć odpowiedni wizerunek przedsiębiorstwa oraz marki, firmy wykorzystują Internet, który w dzisiejszych czasach jest fundamentem działalności każdej organizacji.


Budowanie wizerunku w sieci to świetny sposób na pozyskanie nowych klientów, ale przede wszystkim na zwiększenie świadomości marki, jej rozpoznawalności oraz reputacji. Za pomocą social mediów, strony internetowej, prowadzonego bloga i innych kanałów marketingowych możesz poszerzyć znajomość tożsamości Twojej marki oraz zwiększyć jej zasięg wśród potencjalnych klientów na całym świecie.

Co tworzy wizerunek w Internecie?

Wizerunek marki tworzą następujące elementy:

 • świadomość i rozpoznawalność firmy w Internecie,

 • pozytywne skojarzenia z firmą, stopień wiarygodności i zaufania do marki,

 • lojalność odbiorców,

 • jakość oferowanych produktów lub usług,

 • marketing internetowy,

 • sytuacja firmy na tle konkurencji,

 • aktualna sytuacja na rynku.


Jak budować wizerunek firmy w Internecie?


Istnieją różne sposoby kreowania wizerunku w sieci – od identyfikacji wizualnej, przez określone metody komunikacji, aż po działania marketingowe i employer brandingowe. Pominięcie któregoś z nich może mieć negatywny wpływ na reputację Twojej firmy.


Dobrze zaprojektowana i konsekwentnie wdrażana strategia budowy pozytywnego wizerunku firmy w sieci zapewni jej przewagę wśród konkurencyjnych marek, pozwoli szybciej i skuteczniej budować zaufanie wobec firmy oraz oferowanych przez nią produktów czy usług. Budując wizerunek swojej firmy w sieci i wzmacniając relacje z klientami, możesz łatwo pracować nad stworzeniem trwałego wpływu na swoich odbiorców, a także otwarciem się na nowe możliwości dla swojej firmy.


Ponadto, pozytywny wizerunek firmy w sieci wiąże się z lepszym postrzeganiem jej przez odbiorców. A im lepsze skojarzenia klienci będą mieli z marką, tym chętniej zdecydują się na skorzystanie z jej oferty. Musisz bowiem wiedzieć, że zdecydowana większość wszystkich decyzji zakupowych podejmowanych przez klientów w dzisiejszych czasach opiera się właśnie na wizerunku marki. Klienci interesują się nie tylko tym co, ale również gdzie i od kogo kupują. Zwracają uwagę na wartości, jakimi kieruje się marka oraz na to, jakie cele jej przyświecają. Firma, która ma dobrą reputację, zyskuje ogromne zaufanie odbiorców. Taka marka nawet w sytuacji kryzysowej znacznie łagodniej odczuje jej skutki, a to wszystko dzięki przychylności jej klientów.


Jakie narzędzia pomogą kreować wizerunek w sieci?


Istnieje wiele skutecznych narzędzi, które pomogą Ci kreować pozytywny wizerunek firmy w Internecie. To bardzo ważne, by sięgać po nie w tym procesie, ponieważ są one nieodłącznym elementem budowania i rozwijania własnej marki. Poniżej kilka najistotniejszych narzędzi, które w swoich działaniach wizerunkowych uwzględnia każda dobrze prosperująca firma:

 • strona internetowa,

 • kampanie reklamowe,

 • aktywność w social mediach,

 • udział w kampaniach społecznych.

Kreowanie wizerunku marki w sieci to proces, który wymaga poświęcenia czasu oraz wiele cierpliwości. O wizerunek firmy w Internecie musisz dbać nieprzerwanie, podejmując coraz to nowe – przemyślane i dobrze zaplanowane – działania. Dzięki temu zapewnisz jej przewagę wśród konkurencji, a także stworzysz wokół niej grono zaufanych odbiorców. Pamiętaj o spójności, transparentności i autentyczności, które są kluczem do budowy pozytywnego wizerunku firmy.


Chciałbyś zadbać o wizerunek swojej firmy w sieci, ale nie wiesz od czego zacząć?


Zespół Nowe Pokolenie MK proponuje Ci bezpłatną 30-minutową konsultację strategiczną. Nie zmarnuj szansy, zapisz się na poradę i rozkręć swój biznes w Internecie!Cyfrowy strateg i badacz

Martyna Kostrzewska

49 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Agencja Marketingowa Szczecin
bottom of page